Digitálne inovácie a vidiecko-mestská spolupráca
V rámci spolupráce s partnerstvom DigiStake definuje rozvoj vidieka na Slovensku podporou posilnenej spolupráce zainteresovaných strán, zahrnutím digitálnej transformácie a vytváraním synergií medzi vidieckymi a mestskými oblasťami. Aj vďaka robustnej online platforme pre spoluprácu riešime kľúčové regionálne výzvy vrátane modernizácie poľnohospodárskych postupov, digitálnej integrácie a zosúladenia s vidieckymi a mestskými politikami Európskej únie.
Vízia a ciele projektu
Usilujeme sa o:
Posilniť vidiecke komunity poskytovaním nástrojov a zdrojov potrebných na modernizáciu a udržateľnosť.
Prekonajte rozdiely medzi vidiekom a mestom a zabezpečte, aby rozmanité regióny Slovenska boli vybavené na to, aby prosperovali v rýchlo sa vyvíjajúcom digitálnom prostredí.
Zosúladiť priority EÚ , najmä Pakt EÚ o vidieku, s cieľom uľahčiť zmysluplné zapojenie sa do vnútroštátnych a medzinárodných dialógov.
Kľúčové iniciatívy a stratégie
Centrálna platforma spolupráce : Tento digitálny priestor bude centrom pre zainteresované strany – farmárov, tvorcov politík, podniky a akademikov – na spoluprácu, prístup k zdrojom a spustenie inovatívnych projektov.
Integrácia so stratégiami EÚ : Synchronizáciou svojich cieľov s rámcami EÚ, ako sú Green Deal a Horizon Europe, DigiStake zabezpečuje zosúladenie Slovenska s kontinentálnymi cieľmi pre udržateľnosť a inovácie.
Inovatívne prístupy, ktoré riadia projekt
DigiStake využíva najmodernejšie metodológie na zabezpečenie svojho úspechu:
Participatívne budovanie vízie : Zainteresované strany sú vedené k tomu, aby spoluvytvárali spoločnú víziu pre digitálny a vidiecky rozvoj Slovenska.
Prístup štvoritej špirály : Tento inkluzívny model integruje vládu, priemysel, akademickú obec a občiansku spoločnosť do rozhodovania.
Prijatie pokročilých technológií : Platforma bude obsahovať najmodernejšie nástroje na zefektívnenie komunikácie, projektového manažmentu a zdieľania údajov.
Metódy na mieru
DigiStake chápe rôznorodé potreby slovenských vidieckych komunít a využíva kombináciu metód angažovanosti:
Online prieskumy : Rýchle a dostupné nástroje na zhromažďovanie širokej spätnej väzby o prioritách a výzvach.
Pološtruktúrované rozhovory : Hĺbkové diskusie s miestnymi predstaviteľmi a vedúcimi podnikateľmi s cieľom porozumieť rôznym problémom.
Workshopy a cieľové skupiny : Interaktívne stretnutia, ktoré podporujú dialóg a poskytujú užitočné informácie.
Kanály spätnej väzby založené na komunite : Využívanie centier a digitálnych platforiem na získavanie odpovedí od obyvateľov v reálnom čase.